رفتن به محتوای اصلی
22409000 - 021 پاسخگویی کارشناسان ثبت نام

بهترین هدیه به فرزندان

بهترین هدیه ای که می توانیم در مدرسه و زندگی به فرزندانمان خودمان بدهیم

 

اعتماد به نفس : احساس توانایی انجام کار

انگیزه: علاقه به انجام کار

تلاش: تمایل به سخت کوشی

مسئولیت: انجام کار صحیح

ابتکار عمل : دست زدن به اقدام

پشتکار: به پایان رساندن کاری که آغاز کرده

نوع دوستی: نشان دادن توجه و علاقه به دیگران

کار گروهی: کار کردن با دیگران

عقل سلیم : استفاده از قضاوت خوب

حل مشکل: به کار بستن دانش و توانایی ها

تمرکز : معطوف بودن بر هدف

این ها مهارت های ضروری هستند، ارزش ها، توانایی ها، و موتورهای درونی یادگیری که موفقیت در مدرسه و فراتر از آن را تعیین می کنند. اما چگونه ؟

این سوالی است که ما در مدرسه خاتم به کمک شما به آن پاسخ می دهیم. پدر و مادر بودن هرگز کار آسانی نبوده اما در عین حال هیچ گاه سابقه نداشته که تا این اندازه دشوار باشد. دیگر کمتر کسی میتواند دستور دهد و انتظار داشته باشد که بی چون چرا دستوراتش اطاعت شود. قرن حاضر دوره ی فراگیران متفکر است .

این چیزها در هر خانه ای اتفاق می افتد بچه ها فراموشکارند، مطالبه می کنند، بی توجه اند، مسئولیت سرشان نمی شود اما ما عاشقشان هستیم. و آرزو میکنیم ای کاش هرگز بزرگ نمی شدند یا اینکه بالاخره کی بزرگ می شوند.

ما بودن جریحه دار کردن بچه ها یا خودمان باید سعی کنیم راهی پیدا کنیم . به عنوان یک معلم در مدرسه خاتم اگر می توانم سر از این در بیاورم که چطوری درس بدهم پس باید بتوانم به کمک شما و در کنار شما راهی برای آموزش این مفاهیم ضروری پیدا کنم. 

درست است که امروزه بچه ها گوش به حرف بزرگتر ها نمی دهند اما چشمشان به دهان تبلیغات، اینستاگرام و همسالانی است که شاید نیت خیر خواهانه در سر  نداشته باشند یا توصیه ی بهتری به عقلشان نرسد. اینجاست که بچه ها باید به هر نحو که شده خود انضباطی را در خود تقویت کنند. در همین حال ما پدر و مادرها باید مفهوم استانداردها و محدودیت ها را برای ثبات ،آزادی و خود فرمانی به آنها منتقل کنیم. این تکلیف آسانی نیست اما ما در کنار شما هستیم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا